Всі права захищені. АВБУ 2007-2010 рік. Використанні матеріалів тільки з дозволу авторів avbu@ukr.net
З історії народження і становлення
Асоціації вчителів біології України...

1). Спочатку була проблема… І проблема була в різкій зміні відношення дітей, батьків і суспільства до шкільного предмету біологія. Причиною цього наприкінці 90-х стали складна програма і надскладний підручник. В реальній школі проблема була частково компенсована творчими вчителями, яким вдалося залишити вивчення біології радісним і успішним (Див. досвід роботи Наталі   Володимирівни Трещової, Галини Миколаївни Потравич, Ірини Юріївни Сліпчук, Світлани Сергіївни Фіцайло, Олени Володимирівни Князевої, Володимира Васильовича Додя, Володимира Вікторовича Литовка, Олександра Ілліча Ченкова, Федіра Михайловича Порзула, Тетяни Михайлівни Москвичової, Анастасії Семенівни Фроніної та багатьох, багатьох інших).

2). 22 грудня 2005 року проблеми біологічної освіти були винесені на колегію МОН України. (Див. матеріали колегії).

3). За рішенням колегії від 22.12.05. скликали Форум (Див. матеріали Форуму). На нього зібрали представників шкіл, позашкільних закладів і вищої школи. Ніхто, правда, не знав, для чого… Тоді ініціативна група виступила з пропозицією зробити хоча б те, що «горить» - удосконалити програму для 7-го класу 12-річної школи, яка, за спільною думкою всіх вчителів, посвячених у її зміст, є непридатною для використання у школі. (Див. матеріали преси)

4). Сталося диво… Зазвичай інертна і зневірена спільнота вчителів народила групу фахівців, які були готові працювати без усіляких гарантій не те, щоб преференцій, а й обіду. Робоча група вчителів почала роботу. До пізньої ночі точилися дискусії, обмін думками, досвідом і пропозиціями. (Щоправда, гостинний НЕНЦ не залишив добровольців голодними.) Ніч пішла на редагування і розмноження пропозицій вчителів щодо змін у програмі. Ранком пропозиції озвучив з трибуни Володимир Васильович Додь. (Див. Матеріали Форуму). Його чули всі, від кого залежало увійдуть зміни до програми, чи ні. Зміни до програми не увійшли…

           Зупинитися на півдорозі було вже неможливо… Робоча група об’єднала вчителів з усіх регіонів України. Вони і створили  Асоціацію вчителів біології України. Таким чином, День народження Асоціації 20 вересня 2006 року.

5). З огляду на те, що зміни, запропоновані вчителями, у програму МОН не увійшли, вчителі вирішили створити на основі існуючої Концепції МОН свою програму для 7-го класу 12-річної школи.  (Див. Програму Асоціації). Методичні і психолого-педагогічні знахідки вчительської програми очікують на наукове осмислення і захист наукових робіт. Асоціація готова підтримати наукову роботу вчителів з цих питань (Див. Наукова робота).

           Новостворена вчительська програма, що мала позитивні рецензії науковців і вчителів, не була прийнята НМЦ МОН України… (Див. витяг НМЦ МОН України) В це було важко повірити… Вчителі ще раз (в котре!) відчули владу паперу над здоровим глуздом. Однак, у цей самий час Київський осередок Асоціації провів тетанічну “паперову” роботу по офіційному оформленню об’єднання. І…

6). … 2 квітня 2007 року Міністерством юстиції України були підписані Статут і Свідоцтво Всеукраїнської громадської організації «Асоціація вчителів біології України». (Див. наказ №133/5 від 02.04.07). Таким чином, День народження Асоціації – 20 вересня 2006 року, день офіційного визнання – 2 квітня 2007 року. (Див. статтю в газеті “Біологія” («Шкільний світ») «За радісне й успішне навчання!»)

                                            Далі буде!

Асоціація зацікавлена у поповнені своїх рядів вчителями, які готові відстоювати право шкільної біології на пріоритетне положення у шкільній освіті і мають можливість сприяти цьому інтелектуально (участь у створенні програм, навчально-методичного забезпечення тощо) і організаційно (проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо).
Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Архів