Всі права захищені. АВБУ 2007-2010 рік. Використанні матеріалів тільки з дозволу авторів avbu@ukr.net
28.09.10       № 42                                                     Першому заступнику Міністра
                                                                                МОН  України
                                                                                Жебровському Б.М.

На № ___________   


Шановний Борисе Михайловичу!

    Маємо надію, що зміни в організації шкільної освіти вплинуть позитивно і на шкільну біологічну освіту. Нова редакція програми для 10-го класу є одним з доказів змін на краще. Однак, програма потребує деякі корекції, які необхідно вирішити у режимі "швидкої допомоги".
    Перше. На жаль, до програми потрапили дві практичні роботи, які не мають підтримки у змісті програми. Одна з них - робота №2 Ознайомлення з інструкціями з використання медичних препаратів, засобів побутової хімії тощо та оцінка їхньої небезпеки. Друга - робота №5 Порівняння симптомів захворювань, які викликаються вірусами і бактеріями. Роботи необхідно вилучити з програми вже цього навчального року.
     Програмою непередбачені необхідні фармацевтичні і медичні знання. Теми практичних робіт є актуальними. Учні мають бути, так чи інакше, ознайомлені з ними, але не у формі практичних робіт. Тема роботи №5 звучить принципово неправильно і задає формування спотворених навичок щодо оцінки симптомів вірусних і бактеріальних хвороб.

    Друге. У 10-11-му класі на вивчення біології незалежно від рівня має бути заплановано мінімум 2 години на тиждень, про що вчителі неодноразово зверталися до МОН України.
Загальною думкою вчителів, які працюють у 10-х класах, є неможливість не те, щоб вивчити, а, навіть, познайомити учнів із всіма темами курсу. Між тим, вчителі біології усвідомлюють необхідність вивчення пропонованих тем, тому що всі вони є основою для розуміння питань фармацевтики, харчування, причин поширених захворювань, екологічних проблем. Тобто, курс біології 10-11-го класів є найсучаснішим блоком знань з усіх шкільних предметів. Тому проблеми його корекції і поліпшення мають вирішуватися без зволікань. 
    Докладна аргументація наших вимог викладена у статті  "Програма для 10-го класу: знання? вміння? навички?",  яка розміщена на сайті Асоціації вчителів біології http://biology.civicua.org


З повагою, Олена Князева,
Голова АВБУ.


Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Архів