Всі права захищені. АВБУ 2007-2010 рік. При використанні матеріалів посилання на данний сайт обов’язкове
Шкільна біологія сьогодні - стан країни завтра...

       Славнозвісний карантин (осінь 2009 року) стимулював вчителів знаходити нові шляхи навчання своїх учнів. Очолили процес реальної модернізації шкільної освіти на випадок форс-мажорних обставин вчителі біології. І не дивно. Адже, тільки ми знаємо, що таке  кожного уроку нова тема, що таке відсутність часу на  рефлексію та повторення, на формування навичок і вмінь, на роботу з поняттями і законами. Тільки ми знаємо, що таке обов'язковий екзамен з біології у 9-му класі, який включає, в принципі, екзамен з трьох різних предметів.
    Знаючи все це, хто з нас може спокійно спостерігати як пропадають уроки? Чесно кажучи, більшість вчителів  біології переживають не так за те, щоб програму встигнути вичитати, як за те, щоб обов'язково встигнути розповісти про те, тому що те важливо для здоров'я дитини, про те, тому що те необхідно для розуміння природи і місця людини у ній, про те,  тому що без тих знань учень, який виросте і стане депутатом може помилитися....
    Виховний потенціал біологічних знань настільки потужний, що керує вчителем, виховує його, спрямовує і стимулює його діяльність. І тому... Тому осінь 2009 засадила за комп'ютери навіть тих вчителів біології, хто доти знав тільки "вкл" і "викл". Разом ми зробили прорив, рівних якому не було у жодному шкільному предметі!
Створено перший в Україні сайт дистанційної біологічної освіти www.noosfera.org.ua Тисячі школярів України бачили завдання у зошиті, виконували його за допомогою сайту, надсилали тестові або розгорнуті відповіді своїм вчителям. Сайт природним шляхом за рік перетворився на портал шкільної біологічної освіти.
Вчителі Вінниці також перейнялися проблемою і невдовзі створили чудові, прості і красиві уроки, які є на сайті www.disted.edu.vn.ua
Вчитель з маленького села на Львівщині, в якому і досі немає Інтернета,  здійснив справжній інформаційний прорив! Читайте, радійте за нашу молодь!
Цікаво експериментує з дистанційною освітою Полтава.
Особлива подяка вчительці біології Павленко Тетяні Іванівні ЗОШ №273 (м.Київ), яка опублікувала на сайті свої прекрасні уроки і учнівські презентації. Молоді спеціалісти, заходьте, збагачуйтесь!
Наші колеги з Росії вже давно відстоюють право дітей повноцінно вивчати біологію, використовуючи Інтернет. Наприклад, www.biolog188.narod.ru  та  www.biologes.ru
    Відгукніться, колеги! Ми зобов'язані відстояти право нашого предмету бути пріоритетним незалежно від специфіки навчального закладу та профілізації. Адже, ми викладаємо не просто предмет, - ми єдині в шкільній освіті, хто через зміст предмету формує розуміння цінності життя, необхідності вести здоровий спосіб життя, пояснює глобальний зиск любові до природи і розуміння її законів.
    Асоціація вчителів біології гарантує допомогу будь-кому з вчителів, хто матиме бажання підключитися до дистанційної біологічної освіти учнів або відкрити власний сайт з предмету. Посилання на створений Вами сайт буде на всіх сайтах Асоціацій вчителів природничих дисциплін.

Олена Князева

Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Новини