Всі права захищені. АВБУ 2007-2012 рік. При використанні матеріалів посилання на данний сайт обов’язкове
25 квітня 2012 року відбулася розширена нарада
Київського місцевого осередку Асоціації вчителів біології України

На нараді були присутні вчителі  міста Києва, гість - голова місцевого осередку Асоціації у Львівській області Кулай А.М., проводила нараду Голова осередку, Голова АВБУ Князева Олена Володимирівна. На нараду був запрошений і виступив з питання проекту Київського стандарту освіти директор ІППО ім. Б.Грінченка Войцехівський Михайло Федорович.
На нараді було розглянуто проект нової програми з біології для 6-9 класів.  Після ознайомлення з програмою вчителі висловили свої думки щодо неї. Природно, що чернетка проекту програми викликала  величезну кількість питань і зауважень вчителів, тому було вирішено зупинитися на принципових  питаннях щодо концепції і структури програми. Про концепцію вчителі могли тільки здогадуватися, тому що у проекті відсутня Пояснювальна записка. Здогадки щодо функціонального підходу дістали схвалення вчителів, які знайомі з таким підходом.
Одноголосно вчителі висловилися проти пропонованої програми для 9 класу.  При цьому, вчителі розуміють (дехто приймає, дехто ні) необхідність завершити вивчення біології у 9 класі відповідно до нового стандарту середньої освіти. Однак, вчителі наголосили, що у стандарті не вказано, що у 9 класі необхідно вивчити курс "Загальна біологія" в об'ємі, який, практично, без змін був у 10-11 класі. Завершений курс біології має містити основні загально біологічні  поняття, а не старий курс біології 10-11 класу.
Більшість вчителів біології Києва  підтримала пропозиції колег з різних регіонів України щодо можливого варіанту завершення вивчення біології у 9 класі, який був надісланий робочій групі МОНМС.
Після прийняття рішення по найболючішому питанню програми (зміст програми 9 класу), вчителі вирішили ще раз, кожному індивідуально опрацювати програму для внесення подальших пропозицій і зауважень на адреси, вказані на сайті МОНМС.
По питанню Київського стандарту освіти вчителі висловили зацікавленість, принципове схвалення ініціативи влади Києва і готовність надіслати свої пропозиції щодо уточнення і збагачення пунктів проекту.
Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Новини