Всі права захищені. АВБУ 2007-2010 рік. При використанні матеріалів посилання на данний сайт обов’язкове
Почути кожного вчителя

12 травня у Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч керівництва МОН з освітянською громадськістю. Вислухали кожного. Загальною думкою було передчасне запровадження 12-річної освіти, фактична профанація профільної освіти та необхідність принципових змін у  підготовці підручників. Була підкреслена необхідність загальної комп’ютерізації шкіл.


Князева Олена Володимирівна
Голова Всеукраїнської громадської організації "Асоціація вчителів біології України"
вчитель біології, гімназія №136, Київ, 044-295-41-87, 067-98-55-222

12 травня 2010 р. зал засідань МОН України                   


    Тези виступу:

1.    Громадська організація вчителів біології України має бути представлена у Громадській Раді МОН з огляду на те, що біологічна освіта є стратегічно важливою для розвитку і добробуту країни.
2.    Протягом останніх 3-х років Асоціація неодноразово надсилала листи до МОН з пропозиціями вчителів України щодо поліпшення шкільної біологічної освіти, на які не отримала відповіді. Листи є на сайті www.biology.civicua.org Конференція за головуванням Міністра І.О.Вакарчука 28.05.09 була ще одним доказом холостих обертів навколо реформування шкільної біологічної освіти.
3.    Позиції вчителів щодо загальних питань освіти:
-    ми не готові і не маємо потреби у 12-річній шкільній освіті. Цей рік є слушним для закінчення експерименту: школу закінчили 9-класники 12-річки. Ми поділяємо погляди на організацію профільної освіти Польщі та (частково) освіти Німеччини;
-    необхідно зменшити кількість предметів інваріантної частини, які, у більшості, повторюють один одного;
-    урізноманітнення підручників не призвело до очікуваних результатів: до учнів потрапляють не ті підручники, що кращі, а ті, з якими на конкурсі перемогли видавництва;
-    підготовка педагогічних кадрів вимагає принципового реформування: спеціалізація на пед. освіті, освіта державним коштом, додатковий творчий екзамен на профвідповідність, пед. освіта через авторські курси і майстер-класи фахівців. Курси підвищення кваліфікації вчителів не витримують критики;
-    вчителі масово не володіють комп'ютером, що є причиною глобального порушення у системі "вчитель-учень". Вчителі Асоціації роблять все для забезпечення шкільної біологічної освіти. Розробки і посібники на сайті biology.civicua.org На час "політичного" карантину грипу ми вже мали сайт дистанційної біологічної освіти www.noosfera.org.ua , але, на жаль, вчителі України не знали як скористатися ним.

Висновок: вчителям України необхідно допомогти відновити статус інтелектуальної еліти суспільства, а школі - території дитинства; головним критерієм у роботі всіх ланок освіти має стати професіоналізм; громадські організації вчителів мають бути активно залучені до організації освіти і роботи МОН.

Ми закликаємо зрозуміти і визнати, що "Вектор освіти - цінність життя!"


Більше новин на сайті МОН України

Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Новини