Всі права захищені. АВБУ 2007-2012 рік. При використанні матеріалів посилання на данний сайт обов’язкове
6 квіня 2012 року відбулось громадське обговорення проекту програми з біології

      6 квітня у Домі вчителя відбулося громадське обговорення програми з природознавства (5 клас) та з біології (6-9 клас). У конференц-залі зібралися автори програм, науковці, вчителі шкіл міста Києва, представники МОНМС. 
     Презентація програми з природознавства була чіткою і повною, з поясненням причин формування саме такого змісту програми. Однак, присутні звернули увагу на відсутність у програмі фізичної та біологічної складової водночас із збільшенням  об'єму вивчення астрономії. Критику викликав і той факт, що програма природознавства для 5 класу не спирається на програму з природознавства для 1-4 класу. Аргументований виступ з критикою програми доктора педагогічних наук, професора НПУ імені М.П.Драгоманова Ярошенко Ольги Григорівни був схвалений аплодисментами вчителів.
Програму з біології (6-9 кл.) презентував Костіков Ігор Юрійович,  доктор біологічних наук, професор КНУ імені Т.Шевченко.
І.Ю.Костіков пояснив, що програма була створена на основі аналізу підручників країн Європи, за мету було обрано закінчити вивчення біології у 9 класі.
Нова програма мала б стати реалізацією настанов, які були озвучені Б.М.Жебровським на робочій нараді 30 січня 2012 року. (“30 січня 2012 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту  Бориса  Жебровського проведено нараду з робочою групою з підготовки нової навчальної програми з біології для 6 - 9 класів. Ознайомивши учасників наради з загальними підходами до розроблення нових програм, а саме: скорочення змісту, забезпечення  здоров'язбережного навчання, принципу патріотизму, можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій, Борис Жебровський підкреслив важливість врахування думки дітей і створення можливості  для залучення батьків до навчального процесу через виконання спільних завдань. На нараді наголошувалось, що роботу над новою програмою необхідно розпочинати з аналізу чинної програми і навчальних програм  інших країн, що програму необхідно розробляти з урахуванням психологічних особливостей учнів і чітко визначити обсяг знань, яким має володіти учень закінчуючи вивчення предмета. Учасники наради обговорили можливість залучення до розроблення програми наукових консультантів з питання узгодження змісту програм  предметів природничо-математичного циклу") (виділено жирним Князева О.).
     В обговоренні програми виступили науковці - О.Г.Ярошенко, Н.Ю.Матяш, Голова Асоціації вчителів біології - Олена Князева та інші.
    Олена Князева зачитала лист Міністру, озвучила пропозиції Асоціації та наголосила на позитивних змінах, які відбулися із прийняттям нового стандарту освіти, а саме:
1)    біологія вивчається у 6-9 класі (навантаження 2 години на тиждень без права скорочувати);
2)    у старшій школі залишається поглиблене вивчення біології і природнича складова (3 години на тиждень) в непрофільних класах;
3)    пропедевтичний курс природознавство вивчається один рік в основній школі (дві години на тиждень) і чотири роки у молодшій школі (дві години на тиждень);
4)    є теоретична можливість, що, відповідно до нового стандарту освіти та чітким настановам МОНМС щодо нової програми, школа отримає сучасну програму, яка організовуватиме роботу вчителя.
Позитивним є також той факт, що організатори презентації проекту програми свідомі того, що представлений проект є поки що чернеткою  і  потребує змін, тому кожен з вчителів країни може долучитися до конструктивної критики програми, надати свої зауваження і пропозиції за адресами на сайті МОНМС. 
...Вчителі висловили надію, що представлений на обговорення проект програми буде принципово переглянутий, тому що досить важко пропозиціями і зауваженнями (демократично, мирно і поступово) з вінегрету зробити цукерку...
   


Всеукраїнська громадська організація
Асоціація  вчителів біології України

За радісне й успішне навчання!
Новини